Laptopy rozlosowane

14 marca w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się losowanie dodatkowych laptopów, w ramach naboru uzupełniającego projekt grantowy: „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

Pierwszy nabór odbył się w 2021 roku. Następnie na początku 2022 roku podpisano umowę o dofinansowanie, a w czerwcu został wyłoniony dostawca laptopów i tabletów. Sprzęt rozdawano od 26 września 2022 roku. Wydano w sumie 831 urządzeń  (111 komputerów stacjonarnych, 693 laptopy i 27 tabletów).

  Z uwagi na zakup sprzętu po niższej cenie, dokupiono jeszcze 68 sztuk. Nabór uzupełniający trwał od 28 listopada do 9 grudnia. W tym czasie złożono 408 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrzono 380. Ponieważ chętnych było więcej niż laptopów, należało przeprowadzić losowanie tych, którzy dostaną sprzęt. Losowanie odbyło się więc 14 marca w Strzeleckim Ośrodku Kultury, wydarzenie było również transmitowane na żywo poprzez serwis YouTube „Nasze Strzelce”. Osoby wylosowane muszą zgłosić się do Urzędu Miasta najpóźniej do 24 marca 2023 roku. Aby odebrać swojego laptopa, trzeba zabrać dowód osobisty wnioskodawcy oraz dziecka. – Na miejscu zostanie sporządzona umowa darowizny, komputer w ciągu 2 lat nie może zmienić właściciela oraz musi być sprawny – mówi Adam Roszak z referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy. – Urząd Miejski w ciągu 2 lat może kontrolować wydany sprzęt – czy nie zmienił właściciela oraz czy jest sprawny. Raz w roku należy potwierdzić poprzez oświadczenie, że sprzęt jest sprawny i użytkowany przez osoby na umowie – dodaje. 

JD

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content