Akcja „Znicz 2016”

Rusza coroczna policyjna akcja „Znicz”. W rejonach cmentarzy pojawią się wzmożone patrole policji. Nie zabraknie też zmian w organizacji ruchu drogowego, które będą miały usprawnić poruszanie się pojazdów. Wszystkie te działania policji podwyższyć mają poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W tym roku przygotowania do akcji ,,Znicz” rozpoczęły się bardzo wcześnie, bo już w połowie października. Sprawdzano ulice w rejonach cmentarzy, aby następnie zaplanować rozstawienie punktów kierowania ruchem i ewentualnych zmian organizacji ruchu drogowego. Wszystko to ma zapewnić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się pojazdów.

W tym czasie, na drogach, oprócz wzmożonego ruchu samochodów, zwiększy się liczba pieszych. Z uwagi na coraz gorsze warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmierzch, będą oni szczególnie narażeni na ryzyko potrącenia. W związku z tym, policjanci apelują do osób które zdecydują się na pieszą podróż na cmentarz, aby zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Dodatkowo należy pamiętać o korzystaniu z drogi zgodnie z przepisami. Jak wynika z policyjnych statystyk, jednym z najczęstszych powodów potrąceń pieszych, jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W dniach 31 października i 1 listopada ul. Kusocińskiego w Strzelcach Kraj. będzie dwukierunkowa. Natomiast ul. Przemysłowa będzie jednokierunkowa dla pojazdów jadących od ulicy Wyzwolenia.

W Drezdenku od 31 października do 1 listopada wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe. Będą one wyznaczone na ul. Mickiewicza, ul. Milickiej i Stadionie Miejskim, na który będzie można wjechać od ulicy Milickiej, a wyjechać od strony ulicy Mickiewicza.

Policjanci apelują również aby podczas odwiedzania naszych bliskich na cmentarzu pilnować swoich torebek, saszetek, drogich kwiatów i zniczy. Okres Wszystkich Świętych, to czas zwiększonej aktywności tzw. kieszonkowców. Dlatego też należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszego mienia i zachowaniu uwagi.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

policja

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content