CIEPŁO ROZWIJA SIECI

Kolejna nitka systemu ciepłowniczego powstaje w naszym mieście. Tym razem Szczecińska Energetyka Cieplna podłączy budynki przy ul. Gorzowskiej.

Kilka dni temu miasto poinformowało, że mogą pojawić się utrudnienia przy parkowaniu w okolicach urzędu. Na skarpie przy Ośrodku Zdrowia trwały prace ziemne.
Jak informuje rzeczniczka SEC-u Danuta Misztal rozbudowa systemu ciepłowniczego obejmuje rejon ulic Piastów i Ogrodowej. – Zadanie to realizujemy od zeszłego roku, ale pierwsze koncepcje tej inwestycji powstały już w 2019 roku, gdy zaczęły wpływać do nas pierwsze zapytania klientów o możliwość podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej. Do tej pory podłączyliśmy budynek Urzędu Miasta, Ośrodek Zdrowia, bank, 4 budynki wielorodzinne, aktualnie podłączamy dwa budynki przy ul. Gorzowskiej. Inwestycja jest już właściwie na ukończeniu, ale nawet po jej zakończeniu będzie możliwość dalszego przyłączania kolejnych obiektów – informuje rzeczniczka i dodaje, że plan rozbudowy infrastruktury ciepłowniczej ściśle powiązany jest z potrzebami rynku.
– Z naszej strony jest gotowość i chęć podłączenia jak największej liczby odbiorców, jeśli więc właściciele obiektów, inwestorzy wyrażą zainteresowanie i potrzebę współpracy z SEC Region, staramy się to robić o ile tylko spełnione są warunki techniczne i ekonomiczne. Cenne w tym zakresie są wszelkie informacje, które do nas spływają zwłaszcza z tych rejonów miasta, gdzie w obecnej chwili nasza sieć nie sięga. Im większe zainteresowanie, tym większe możliwości do podłączenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do systemy ciepłowniczego do kontaktu z nami korzystając z adresu sec.region@sec.com.pl – podsumowuje D. Misztal.

red

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content