Organizacja Wszystkich Świętych

Strzelce przygotowują się do 1 listopada. O której godzinie są msze święte i jaka organizacja ruchu drogowego obowiązuje? 

 

W Dniu Wszystkich Świętych msze święte będą odbywały się jak co niedzielę, z wyjątkiem mszy na godz. 11:00 i 12:00. O godz. 11:30 na cmentarzu w Strzelcach odbędzie się procesja od bramy głównej. Natomiast msza święta na cmentarzu rozpocznie się o godzinie 12:00. – Na chwilę obecną nie przewidujemy obostrzeń. Decyzja może ulec zmianie po wydaniu odgórnych nakazów – mówi ks. Marcin Woźniak.

Przez zeszłoroczne zamknięcie cmentarzy duży problem mieli właściciele kwiaciarni, którzy przygotowani byli na tradycyjne obchody święta. W tym roku jednak mają nadzieję, że nie będą musieli zmagać się z tym problemem ponownie. – W tym roku rozpoczęliśmy przygotowania na początku września. Już wtedy ludzie kupowali sztuczne kwiaty, ponieważ nie byli pewni, czy w tym roku będą mogli udać się na cmentarz – mówi właściciel kwiaciarni, Roman Cejmer.

Od czwartku 28 października do wtorku 2 listopada obowiązuje inna organizacja ruchu przy cmentarzu w Strzelcach Krajeńskich. Na ul. Kusocińskiego wprowadzono ruch dwukierunkowy, natomiast na ul. Przemysłowej wprowadzono ruch jednokierunkowy.

ZD, rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content