JUBILEUSZOWY WYPOCZYNEK „DZIECI WOJNY” W DZIWNOWIE

Już po raz dziesiąty, blisko 50. członków i sympatyków strzeleckiego Oddziału Dzieci Wojny w Polsce, wypoczywało w dniach 28 maja – 04 czerwca w Ośrodku Rekreacyjno – Wypoczynkowym „DANKAR” nad Morzem Bałtyckim.

Tygodniowy, jubileuszowy pobyt w Dziwnowie przebiegał w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Sprzyjała nam wyśmienita, słoneczna pogoda, dająca asumpt do uczestnictwa w pieszych, nadmorskich wycieczkach, w „łapaniu” opalenizny na morskiej plaży, w turnieju gry w boule /I m. Władysław Szut, II m. Marek Ślusakowicz, III m. Zenon Andruch/ oraz w integracyjnych spotkaniach towarzyskich przy ognisku i grillu.


Jak przystało na jubileusz naszego 10 – lecia wypoczywania w Ośrodku, spotkaliśmy się w godzinach popołudniowych na uroczystym apelu, gdzie wspólnie z byłymi członkiniami chóru „GAUDIUM”, zaśpiewaliśmy skomponowany przez Urszulę Berdowską, hymn „Dzieci Wojny”.
Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie odznaczeniami osób zasłużonych i wspierających działalność naszego stowarzyszenia. Medalami 50 – lecia SDW odznaczeni zostali: Helena Mosiewicz, sekretarz strzeleckiego Oddziału SDW i Karol Zięba, dyrektor ośrodka „Dankar”. Kolejnym odznaczeniem, przyznawanym przez Zarząd Głowny SDW, jest „Złoty Krzyż”.


Zasługi dla SDW, który otrzymało sześć osób, czynnie działających na rzecz organizacji: Andrzej Anyżewski, Urszula Czyczyn, Maria Ołowiecka, Maryla Rachlewicz, Renata Szczepankiewicz i Feliks Wojtczak. Wszyscy uczestnicy turnusu wrócili do Strzelec w radosnych nastrojach.

Zenon Andruch
Prezes Oddziału SDW
w Strzelcach Krajeńskich

/ Fot. Andrzej Anyżewski/

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content