Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców!

Pomimo faktu, że ciągle spada liczba kierowców zatrzymanych na przysłowiowym „podwójnym gazie”, to wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę pomimo tego, że piły wcześniej alkohol. Tylko w czasie ostatniego, minionego weekendu policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali kilku kierowców w stanie nietrzeźwości. Każdy z nich powodował realne zagrożenie na drodze. Dlatego przypominamy i przestrzegamy o konsekwencjach karnych i tych związanych z bezpieczeństwem. Pamiętajmy: nie ma tolerancji dla pijanych kierowców!

Spożywał alkohol i wsiada za kierownicę – w takich sytuacjach kierowca musi liczyć się z tym, że powoduje śmiertelne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz z surowymi konsekwencjami. Dlatego policjanci przywiązują dużo uwagi do stanu trzeźwości wszystkich kierowców. Tylko w czasie ostatniego weekendu mundurowi na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego zatrzymali kilku kierowców pod działaniem alkoholu.

Jeden z przypadków miał miejsce w Drezdenku sobotę /29 września/. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobówki, co do którego nabrali podejrzeń, że może być pod działaniem alkoholu. Szybko okazało się mieli rację. 35-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Niewiele mniej miał w organizmie 37-latek, którego jazdę policjanci przerwali w Zwierzynie także w sobotę /29 września/.  Również tego samego dnia swoją jazdę na policyjnej kontroli zakończył 49-letni kierowca citroena. Mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

W każdym z opisanych przypadków kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z art. 178a § 1 K.k.: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Na podstawie informacji prasowych KPP Strzelce Krajeńskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content