Własny dom w zasięgu ręki

Firma Weser Aluminium H.I.G. Polska sp z o.o oferuje domy w zabudowie bliźniaczej przy ulicy Grodziskiej. Do wyboru są mniejsze lub większe budynki, dodatkowo każdy ma garaż i ogródek. O inwestycji rozmawiamy z Izabelą Szczepaniak – Herbet, prezesem firmy.

Osiedle przy ul. Grodziskiej rozrasta się. Proszę opowiedzieć, jakie domy są tam obecnie budowane, które są jeszcze do sprzedaży oraz kiedy przewidziane jest zakończenie budowy?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zmieniliśmy nieco koncepcję zabudowy osiedla. W tej chwili mamy do wyboru dwa rodzaje budynków w zabudowie bliźniaczej – większe o powierzchni 163 m2 i mniejsze o powierzchni 143 m2 (dawna zabudowa szeregowa). Każdy z budynków posiada wydzieloną działkę, posadowiony jest na niezależnych fundamentach, zatem możemy je realizować pojedynczo. Wybudowanie budynku do stanu deweloperskiego trwa nie dłużej niż 11-12 miesięcy, stanu surowego 6-7 miesięcy. Do sprzedaży pozostało nam 5 budynków o mniejszej powierzchni (nr 1,2,4,5 i 9) oraz 2 większe (nr 17 i 18).

Własny dom to marzenie wielu rodzin, szczególnie tych wielodzietnych, które z trudem mieszczą się w mieszkaniach. Państwa firma, oprócz tego, że oferuje spore domy z dużą możliwością aranżacji, daje również możliwość stworzenia własnego kawałka zieleni. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą zakupienie domu?

Oferta skierowana jest do szerokiej grupy klientów. Nasze osiedle położone jest na uboczu, w cichej, spokojnej okolicy. Przy każdym budynku można zaaranżować taras zewnętrzny, ogród, miejsce do zabawy dla dzieci. Wewnątrz budynków klienci mają również dużo możliwości aranżacji według własnych pomysłów. Nasze budynki mają teoretycznie tylko dwie kondygnacje, ale na poddaszu można wygospodarować np. dodatkowy strych, zagospodarować przestrzeń pod schodami prowadzącymi na piętro, a w większych budynkach spiżarnię w kuchni, pralnię z suszarnią itp. Każdy z budynków ma minimum 3 sypialnie i 2 łazienki.

W budowie stosujecie wysokiej jakości materiały, osobiście również doglądają państwo budowy, satysfakcja klienta jest dla Was ważna?

Satysfakcja klienta jest dla nas kluczowym elementem. Jesteśmy do dyspozycji od pierwszej rozmowy poprzez proces budowy, kończąc na okresie gwarancyjnym, a często również później. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, uwagi. Staramy się doradzać, wyjaśniać wątpliwości. Zdarza się również, że wykonane przez nas prace posiadają jakieś błędy lub usterki, ale zawsze reagujemy w takich sytuacjach i usterki są usuwane na bieżąco, staramy się również zrekompensować naszym klientom wszelkie niedogodności.

Sporo osób przy budowie domu odstrasza ilość formalności, jakie trzeba załatwić, pozwolenia, dokumenty, przyłącza. Czy w przypadku zakupu domu od Państwa firmy, formalności są po Państwa stronie?

W przypadku zakupu domu w stanie deweloperskim klienta nie interesują żadne formalności. Począwszy od projektu, a skończywszy na dokumentacji powykonawczej koniecznej do zgłoszenia budynku do użytkowania. A jest tego naprawdę niemało: przyłącza do budynku, dokumentacja geodezyjna, badania wody, szczelności instalacji, badania kominiarskie, kierownik budowy, kierownicy robót instalacyjnych itp. Gdy klient zakupuje u nas budynek w stanie surowym zamkniętym, budynek jest kompletny z zewnątrz, do wykonania są natomiast wszystkie pozostałe prace wewnątrz budynku. Wówczas po naszej stronie jest tylko część formalności, całą dokumentację powykonawczą wykonuje klient we własnym zakresie. Z naszej strony ma jednak wsparcie logistyczne – podpowiadamy, co i kiedy zrobić, przekazujemy kontakty do wykonawców.

Na zakończenie proszę opowiedzieć, jakie są koszty zakupu domu przy ul. Grodziskiej, z uwzględnieniem ziemi pod ogródek, garażu.

Ceny zaczynają się od 265 tys. złotych brutto. Jest to cena za stan surowy mniejszego z budynków. W tej cenie budynek z zewnątrz jest kompletny, zamontowana jest stolarka okienna, drzwi wejściowe, brama garażowa, ogrodzenie zewnętrzne. Także przyłącze wody i kanalizacji do budynku, na granicy działki znajduje się przyłącze energetyczne. W cenie skalkulowana jest również droga osiedlowa, w tej chwili wykonana jest jej zasadnicza część, po zakończeniu prac przy środkowym rzędzie budynków gotowa będzie również część wjazdowa, od ulicy Grodziskiej .

Nasza oferta obejmuje również stan deweloperski, jak również inny zakres wykończenia zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta. Dostosujemy się do każdych wymaga , zarówno co do zakresu prac, jak również jakości i standardów stosowanych materiałów. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.wahig.pl (zakładka aktualne realizacje) oraz do bezpośredniego kontaktu w biurze, które znajduje się przy ul. Chrobrego 20 a. Korzystając z okazji, chciałabym dodać, że obecnie pracujemy nad kolejną inwestycją – budynkiem wielorodzinnym z powierzchnią usługową w parterze w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Red., Ziemia Strzelecka 3/2019

artykuł sponsorowany

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content