21 marca – dziś nie ma wagarów, od bezpieczeństwa!

Dziś, 21 marca, pierwszy dzień wiosny, czyli dzień popularny szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych, to dzień pożegnania zimy i powitania długo oczekiwanej wiosny. Policjanci w tym czasie intensywnie pracują, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Kiedy wymaga tego sytuacja mundurowi pomagają, służąc radą lub w bezpiecznym przejściu przez ulicę, jednak kiedy jest to niezbędne – reagują.

Tradycyjnie już wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny zajęcia w szkołach i przedszkolach wyglądają nieco inaczej. Uczniowie mogą liczyć, że tego dnia nie będzie sprawdzianów, czy odpytywania. W większości szkół i przedszkoli organizowane są różnego rodzaju większe lub mniejsze imprezy. W ich trakcie dzieci i młodzież spotyka się ze swoimi rówieśnikami, aby ten dzień był szczególny. Policjanci z kolei w trosce o bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków intensywnie pracują, aby dzień wiosny był przede wszystkim bezpieczny. Dlatego mundurowi z różnych pionów czuwają nad bezpieczeństwem.

Policjanci szczególnie mocno zwracają uwagę w rejonie szkół i przedszkoli oraz pomagają w bezpiecznym korzystaniu z dróg. Większa liczba mundurowych jest po to, aby pomagać, jednak w sytuacji kiedy okoliczności tego wymagają stróże prawa odpowiednio reagują. Pod szczególnym nadzorem znajdą się punkty sprzedaży alkoholu pod kątem ujawniania sprzedaży alkoholu małoletnim oraz miejsca, gdzie może dochodzić do dystrybucji substancji psychoaktywnych. Policjanci ruchu drogowego kontrolują stan trzeźwości i uprawnienia młodych kierowców.

Pamiętajmy, aby świętować pierwszy dzień wiosny w taki sposób, aby kojarzył nam się jedynie z miłą i bezpieczną zabawą!!!

Na podstawie informacji prasowych KPP Strzelce Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content