Wystawa poprzez dekady

Wielu z nas często zastanawia się, jak wyglądało życie w dawnych Strzelcach, czym się zajmowali mieszkańcy, gdzie robili codzienne zakupy lub jak spędzali czas wolny. Nowa wystawa zdjęć z kolekcji Andrzeja Anyżewskiego pozwala odkryć część historii naszego miasta.

1 grudnia w strzeleckim Spichlerzu odbył się wernisaż wystawy zdjęć z kolekcji Andrzeja Anyżewskiego. Tematyka skupiała się na życiu mieszkańców Strzelec od 1949 roku do dzisiaj. Na fotografiach możemy dostrzec pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego po II wojnie światowej, pochody pierwszomajowe, a także dożynki gminne czy wigilie miejskie. – Historia Strzelec to ludzie, w wystawie chodzi o to, aby pokazać proces budowania miasta przez mieszkańców, którzy przez cały czas aktywnie uczestniczyli w rozwoju naszej małej ojczyzny – mówi Andrzej Anyżewski.  Dzięki temu Strzelce są takie piękne – dopowiada z uśmiechem.  

Andrzej Anyżewski przez 33 lata prowadził zakład fotograficzny, sam dokumentował historię Strzelec, ale również mieszkańcy przynosili mu stare fotografie, aby je przerobić na cyfrową wersję, a w zamian pozwalali zachować kopię dla siebie. W swojej kolekcji zgromadził 6 tysięcy fotografii.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w Spichlerzu od godziny 8:00 do 16:00. Będzie ona dostępna do końca stycznia. 

JD

You may also like...

Skip to content