Będą nowe drogi

Znamy wyniki przetargów na dwie inwestycje, które mają być zrealizowane przez gminę. Wiemy już, że wyremontowane będą ulice w Lipich Górach i jedna w Bronowicach. Nikt nie zgłosił się jednak do budowy chodnika w Tucznie. 

Kilka miesięcy temu podawaliśmy informację, że samorząd pozyskał 60 proc. dofinansowanie do remontu ul. Lipowej, Ogrodowej i Ludowej w Lipich Górach oraz na odcinek między Wielisławicami, a Bronowicami. – Postępowanie jest w trakcie oceny oferty i weryfikacji wykonawcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę – informuje kierownik referatu inwestycyjnego Katarzyna Kołupajło. W przetargu wystartowało kilka firm. Żadna z ofert nie mieściła się w kosztorysie, jednak najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Maldrobud z Myśliborza. Na to zadanie w całości gmina miała nieco ponad 1 mln zł (z czego ok. 600 tys. to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg). Ostatecznie miasto będzie musiało dołożyć nie 400 tys. a pół miliona. 

– Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał pół roku na wykonanie tych robót – informują urzędnicy. Konkurs ten przeznaczony był tylko na wylanie nowego dywanika na spękany asfalt. Nie można było zgłaszać dróg gruntowych czy brukowych. Dlatego też wyremontowany zostanie odcinek między Wielisławicami a Bronowicami od szkoły do bruku. Pozostała część będzie musiała jeszcze poczekać. 

W przedostatnim numerze ZS informowaliśmy, że Urząd pozyskał również ok. 160 tys. zł na budowę chodnika w Tucznie. Chodzi o 200 metrów traktu od ul. Słonecznej do ul. Parkowej. Do postępowania przetargowego nikt się nie zgłosił. – Ogłoszony jest kolejny – informuje K. Kołupajło. 

W tym samym naborze wystartował także powiat, który chce wyremontować główną drogę w Lipich Górach. – Została podpisana umowa na realizację zadania na kwotę ponad 573 tys. zł. To 732 metrowy odcinek – informuje Starostwo Powiatowe. Zakres obejmuje: frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, remont istniejących zjazdów, wykonanie nowej nawierzchni jezdni i wyprofilowanie poboczy gruntowych.

Oko

You may also like...

Skip to content