Dni otwarte policji – gratka dla najmłodszych

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich zorganizowała ,,Drzwi Otwarte” dla najmłodszych mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Przedszkolaki zobaczyły jak pracują strzeleccy policjanci oraz jaki sprzęt wykorzystują w codziennej służbie. Dodatkowo za pomocą zabawy i konkursów policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom powiatu strzelecko-drezdeneckiego to jedno z najważniejszych zadań strzeleckich policjantów. Dlatego też, aby miały one przeświadczenie jak wygląda codzienna praca mundurowych, Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich zorganizowała dla nich ,,Drzwi Otwarte”.

We wtorek 7 czerwca br. w strzeleckiej komendzie zjawiło się około 200 przedszkolaków z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Dzieci zwiedziły poszczególne wydziały, obserwując przy tym jak pracują policjanci. W wydziale prewencji zaprezentowane zostały im radiowozy oraz sprzęt do zabezpieczeń imprez masowych. Dodatkowo dzieci miały możliwość założenia munduru, co sprawiało im wiele radości. Następnie przedszkolaki zwiedziły wydział kryminalny, gdzie swoją pracę zaprezentował im technik kryminalistyki. Ostatnim etapem zwiedzania strzeleckiej komendy Policji, były konkursy i zabawy jakie, dla dzieci, przygotowali policjanci. Przedszkolaki aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów. Uczestniczyły także w odgrywaniu scenek związanych z bezpiecznym zachowaniem na drodze, wykorzystując do tego, specjalne miasteczko ruchu drogowego i autochodziki. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a dzieci oceniły je jako bardzo ciekawe.

Artykuł napisany na podstawie materiałów prasowych KPP.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content