Szansa na Abu Dhabi

1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, w tym czwórka reprezentantów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich, rywalizowała o medale i awans do Światowych Igrzysk 2019 na wspaniałych arenach, m.in. legendarnym Stadionie Śląskim w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Igrzyska były najważniejszym wydarzeniem sportowym Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedną z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w naszym kraju. Uroczystość otwarcia odbyła się w sobotę 9 czerwca w katowickim Spodku. Od 10 do 12 czerwca w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie sportowcy rywalizowali o medale. SOSW w Strzelcach reprezentowali: Nikola Wyrembek, która w dyscyplinie badminton indywidualnie zajęła 3. miejsce, a w mikst 2. miejsce. Klaudia Gryczka, która w jeździe indywidualnej na czas na 500 m zajęła 5.miejsce, zaś na 1000 m 3.miejsce. Grzegorz Sęk, który w biegu na 100 m uplasował się na 4. miejscu, w biegu na 400 m zajął 1. miejsce oraz w sztafecie 4×100 m uplasował się również na 1. miejscu oraz Sebastian Kurysz, który w jeździe indywidualnej na czas na 500 m zajął 4. miejsce oraz na 1000 m 1.miejsce.

Zdobywcy złotych medali zakwalifikowali się do losowania składów do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w marcu 2019 roku w Abu Dhabi, czyli w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Grzegorz Sęk wylosowany został jako trzeci rezerwowy. Więcej szczęścia w losowaniu miał Sebastian Kurysz, który jest pierwszą rezerwą. Obecnie trwa jego rejestracja. Uczeń szykuje się na obóz przygotowawczy, który odbędzie się już w październiku w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika. Jeśli szczęście mu dopisze, w przyszłym roku wystartuje w Igrzyskach w Abu Dhabi.

Organizatorzy Igrzysk nie zawiedli. Poza sportową rywalizacją zawodnicy mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, którymi był m.in. koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Krakowie czy podsumowujący uroczystość koncert zespołu Long&Junior. W trakcie trwania XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018 sportowcy mieli też okazję skorzystać z badań w ramach Projektów Programu Zdrowi Sportowcy Olimpiad Specjalnych. Dzięki temu wszyscy sportowcy zostali przebadani przez wielu lekarzy, począwszy od okulistów, laryngologów, po stomatologów i ortopedów. Podopieczni Dariusza Kamzelskiego biorący udział w Igrzyskach, zostali przebadani i wyposażeni w odpowiednie okulary, jedni w korekcyjne, inni w wysokiej jakości przeciwsłoneczne. Oczywiście bezpłatnie.

Artykuł pochodzi z papierowego wydania „Ziemi Strzeleckiej” z dnia 29 czerwca 2018 r.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content