Z ROWERU DO SĄDU

Kolejny raz miejski monitoring pomógł policji znaleźć sprawcę niebezpiecznego wypadku. Pod koniec maja w okolicach Baszty Więziennej 25 – letni mieszkaniec Strzelec z impetem wjechał rowerem w siedmioletnią dziewczynkę. Grozi mu grzywna do 30 tys. zł.
– Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Strzelcach przy ulicy Nowa Brama, a więc w części miasAta, gdzie wiele osób o tej porze wybiera się na spacer. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie dziecko nie doznało żadnych obrażeń. Mimo, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci dotarli do mężczyzny i przedstawili zarzut – informuje asp. Tomasz Bartos, rzecznik prasowy KPP w Strzelcach.
I relacjonuje dalej: – Dziecko prowadząc hulajnogę spacerowało ze swoją mamą i młodszym rodzeństwem. W pewnym momencie z dużą prędkością nadjechał rowerzysta i wjechał w niczego nieświadome dziecko. Siedmiolatka upadała na chodnik, na szczęście, mimo że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, dziecku nic się nie stało. Rowerzysta też upadł, jednak pozbierał zakupy, które mu się rozsypały i odjechał. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – opowiada T. Bartos.
Dwudziestopięciolatek wezwany do strzeleckiej komendy przyznał się do zarzutu. Sprawa niebawem trafi do sądu. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.
red

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content