STRZELECKIE PIWO JUŻ W SPRZEDAŻY


Nasze miasto ma swój lokalny i unikatowy produkt. Od niedawna jest nim złoty trunek o nazwie „Piwne Panny”. Można go kupić w wybranych marketach, małych sklepach spożywczych, miejscowych hotelach i restauracjach.

Dlaczego „Piwne Panny”? To nawiązanie do legendy ze strzeleckiej księgi „Kociołek Czarownicy”, którą drukujemy pod tym tekstem. Miasto postanowiło nawiązać do opowieści o piwowarce, która ważyła piwo z wywarem z mrówek. Sprawiał on, że klienci po zbyt długim biesiadowaniu zawsze do domu wracali, jak mrówki do mrowiska. Piwo zostało jednak zniszczone przez zazdrosną czarownicę. – To, że w Strzelcach był browar, jest faktem historycznym. To kto w nim ważył piwo i co się z nim stało jest już owiane tajemnicą, którą można rozważać podczas wakacyjnych wieczorów – mówi Mateusz Karkoszka sekretarz gminy – Mamy nie tylko tradycyjne piwo, ale także wersje bezalkoholową. Każdy więc może posmakować „Piwnych Panien” – dodaje.
Piwo rozlewa lokalny Browar Witnica. Jak zapewniają jego przedstawiciele, to produkt zdecydowanie różniący się od piw przemysłowych. – W naszym Browarze piwo tworzone jest przez kilka miesięcy, a nie przez tydzień, jak w kadziach wielkich koncernów. Używamy do tego tradycyjnej metody ważenia, która sprawia, że smak jest unikatowy. Cieszymy się ze współpracy z miastem, bo Strzelce bardzo ciekawie podeszły do promocji swojego nowego produktu regionalnego – mówi Błażej Szmek przedstawiciel firmy.
To drugie lokalne piwo powstałe w naszej gminie. Kilka tygodni temu swoją promocje miało piwo „Dankowskie – Jeździec bez głowy”. Jak podkreśla właściciel firmy Łubu Dubu, która zleciła ważenie dankowskiego trunku produkty regionalne zyskują na znaczeniu i są bardzo chętnie poszukiwane przez turystów. – Ludzie pytają w moim ośrodku o możliwość skosztowania czegoś unikatowego, miejscowego, niespotykanego nigdzie indziej. Wielu zabiera takie produkty również na pamiątkę lub prezent – mówi Tomasz Hołyński – Także sami mieszkańcy sięgają chętniej, po coś co zostało stworzone na miejscu i tworzy pewną tożsamość okolicy – dodaje.
„Piwne Panny” można nabyć w wybranych sklepach, restauracjach i hotelach. Osoby zainteresowane wprowadzenie produktu regionalnego do swojego asortymentu mogą kontaktować się z przedstawicielem handlowym Browaru pod numerem telefonu 781642110.
red

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content