Darmowa sterylizacja

„Arka dla zwierząt” apeluje do mieszkańców gminy, by zgłaszali potrzebę sterylizacji kotek i suczek. Akcja jest całkowicie darmowa.

Zainteresowani darmową sterylizacją kotek i suczek powinni skontaktować się pod nr tel. 608282467 (Alicja Piech) lub z gminą pod numerem 95 763 6337. Za zabieg nic nie zapłacimy, jedynie należy dowieźć zwierzę do Barlinka. – Jeśli ktoś ma problem z dowozem lub zna osobę, która potrzebuje pomocy w tym zakresie, również może to nam zgłosić, pomożemy – informuje Alicja Piech z „Arki dla zwierząt”. Pierwszeństwo w uzyskaniu darmowej sterylizacji mają zwierzęta właścicieli, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. – Apelujemy, by zgłaszać zapotrzebowanie i nie pozwalać na dalsze rozmnażanie się kotów i psów, bo problem staje się naprawdę trudny do opanowania. W tym roku mamy wyjątkowo dużo porzuconych kociąt, nie pamiętam, by kiedykolwiek sytuacja była aż tak poważna – podsumowuje Alicja Piech.

Program darmowej sterylizacji prowadzi „Arka dla zwierząt” we współpracy z Fundacją „Anaconda” i gminą Strzelce Krajeńskie, która przekazała dotację w wysokości 8 tysięcy złotych.

rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content