JUŻ PONAD 35 LAT DLA NAS ŚPIEWAJĄ

W 1985 roku powstał chór środowiskowy Cantus Decus. Jego okrągłe urodziny przypadły na czas pandemii, która nie pozwoliła na huczne świętowanie, a same próby trzeba było odwołać. Z małym opóźnieniem, chórzyści otrzymali w prezencie nowe stroje i zeszyty do nut.

Od przeszło 35 lat działa chór środowiskowy „Cantus Decus”. Zespół posiada wieloletnią tradycję, jego początki sięgają końca roku 1985. Skupia on osoby o różnym przygotowaniu muzycznym, wykonujące różne zawody, a także posiadające rozmaite zainteresowania. Tym, co połączyło członków chóru jest niewątpliwie zamiłowanie do śpiewu. Zespół działa aktywnie zarówno na terenie miasta, jak i w miejscowościach  ościennych. Swoją muzyką
uświetnia rozmaite uroczystości, lecz również bierze udział w festiwalach i przeglądach. Chór otwarty jest na każdego, chcącego rozwijać swoje zdolności muzyczne. Na repertuar Cantus Decus, składają się rozmaite pieśni i piosenki ludowe, religijne, rozrywkowe, czy nawet żołnierskie. Dyrygentem chóru od 2004 roku jest Tomasz Cichocki. Tę wieloletnią tradycję śpiewu docenili włodarze miasta, którzy wraz z Ośrodkiem Kultury przygotowali prezenty urodzinowe. Członkowie chóru otrzymali nowe stroje i teczki do nut. Już 3 maja będzie okazja aby posłuchać strzeleckiego chóru, który zrobi oprawę muzyczną mszy św. w intencji ojczyzny.
red

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content