CHOSZCZAŃSKĄ POJEDZIEMY JAK PO STOLE. TAKŻE NA ROWERZE!

Fragment głównej drogi w centrum Bobrówka zmieni się nie do poznania! Zarządca drogi, którym jest powiat właśnie poinformował, że ul. Choszczańska idzie do kapitalnego remontu. Całość pochłonie ponad 3 mln zł.
Chodzi o odcinek od skrzyżowania na Lubicz i Buszów (przy remizie) aż do zjazdu na bloki. Choć dziury po każdej zimie pojawiają się na całej długości jezdni, to jednak do remontu został wybrany najbardziej zdegradowany jej fragment. Prócz wyłomów jest też problem z odwodnieniem. – Po każdym deszczu tworzą się tu ogromne kałuże – przypomina sołtys Bobrówka Robert Butkiewicz.

CHODNIKI, ŚCIEŻKA I PARKINGI
Po remoncie możemy trasy nie poznać. Zostanie przebudowana jezdnia oraz skrzyżowanie z drogami bocznymi i zjazdy. Dodatkowo starostwo zaplanowało budowę ciągów pieszo-rowerowych, chodników, a także ku uciesze cyklistów pojawi się ścieżka rowerowa. Od zawsze mieszkańcy apelowali także o parkingi, których w tym obszarze praktycznie nie ma. Problem z brakiem miejsc postojowych potęgował się w dni nauki szkolnej, ponieważ rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli problem z zaparkowaniem swojego pojazdu. – Wzdłuż pasa drogowego powstanie kilkanaście miejsc i przebudowana zostanie zatoka autobusowa – zaznacza Paweł Antczak, wicestarosta. Dodajmy, że w tamtym roku gmina za darmo przekazała starostwu na ten cel fragment swojej działki.
WYMIENIONY BĘDZIE WODOCIĄG
Poprawi się także bezpieczeństwo, ponieważ pojawią się wyspy spowalniające ruch i wyniesione przejścia dla pieszych. Rozwiązany zostanie również wspomniany problem z odwodnieniem. Wody opadowe zostaną odprowadzone powierzchniowo w części do istniejących rowów melioracyjnych, a także za zgodą gminy do stawku przy ul. Spółdzielczej. Pod drogą biegnie stara sieć azbestowa wodociągowa. – Uzgodniliśmy ze starostą, że przy okazji remontu wymienimy nasz wodociąg – mówi prezes PGK Grzegorz Rakiej. Tę część inwestycji sfinansuje budżet miasta, ponieważ gmina jest właścicielem sieci. Właśnie na ten cel na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę, by przeznaczyć blisko 400 tys. zł.
Z inwestycji cieszą się także mieszkańcy. Czesław Ulański, który przez wiele lat był sołtysem, a także radnym mówi wprost. – Czekaliśmy na to od lat. To główna droga, ruch tu jest bardzo duży – zaznacza i dodaje, że pewnie wiele osób zapyta dlaczego nie będzie remontowany cały odcinek drogi, ale „wszystko po kolei”. Przypomnijmy, że od lat mieszkańcom zależy na remoncie chodników przy całej ul. Choszczańskiej.
Jak informuje starosta, Bogusław Kierus, powiat na ten cel otrzymał połowę kwoty z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość kosztować będzie 3 037 675,58 zł.
Przetarg wygrała firma Eurovia Polsa S.A. Prace rozpoczną się niebawem i zakończą jeszcze w tym roku.

sze

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content