PROGRAM PGR ROZSTRZYGNIĘTY – BĘDĄ DARMOWE KOMPUTERY

Ponad 2 mln zł otrzymała gmina na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR. Ministerstwo obniżyło nieco stawki, dlatego Urząd musi zmienić specyfikacje zamówienia, co opóźni nieco przetarg.

W naborze, który trwał w październiku i listopadzie w naszej gminie złożono ponad 800 wniosków. Zgodnie z regulaminem każdy uczeń, którego rodzice lub dziadkowie pracowali w PGR mógł starać się o przyznanie komputera stacjonarnego lub laptopa do 3500 zł, a w przypadku wyboru tabletu zakup miał mieć wartość 1500 zł. Ministerstwo Cyfryzacji zaakceptowało wszystkie wnioski złożone przez Urząd, ale obniżyło nieco stawki. Dlatego komputery i laptopy nie mogą przekroczyć wartości 2500 zł, a tablety 1000 zł.
Kiedy sprzęt będzie dostępny dla uczniów? W związku ze zmianami stawek gmina przygotowuje nową specyfikację zamówienia. – Chcemy ogłosić przetarg do końca marca. Jeśli nie będzie odwołań umowę powinniśmy podpisać w kwietniu – maju. A potem pozostanie czekanie na dostarczenie sprzętu – mówi Adam Roszak z Urzędu Miejskiego.
O tym w jakich parametrach będzie ten sprzęt zdecyduje dostawca na podstawie kwoty, którą przekazało Ministerstwo. Gmina planuje tak rozpisać przetarg, by urządzenia były z systemem operacyjnym i po pierwszym uruchomieniu. Po wydaniu sprzętu właściciel będzie miał obowiązek raportowania o sposobach użytkowania, ale kwestie techniczne i gwarancyjne przechodzą z Urzędu na właściciela.
Wszelkie niezbędne informacje ws. odbioru komputerów będziemy państwu przekazywać na łamach gazety. Informacje o postępach w procedurze zakupowej znajdziecie także na stronach www.strzelce.pl.

sze

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content