Jak ochronić się przed wyłudzeniami?

 

W 2020 roku złodzieje wyłudzili od seniorów 85 mln zł. To o 13 mln więcej niż w roku 2019. Pracownicy PKO Banku Polskiego w Strzelcach Krajeńskich postanowili zorganizować spotkanie profilaktyczne. Uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o metodach stosowanych przez oszustów.

– Podczas spotkania będzie można zasięgnąć informacji, jak reagować na telefon od potencjalnego oszusta, o jakie dane podczas rozmowy z pracownikiem banku może prosić doradca finansowy, oraz jakie dane należy bezwzględnie chronić – mówi Aleksandra Wawrowska, dyrektor oddziału PKO w Strzelcach Krajeńskich.

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16.30 w strzeleckim Spichlerzu. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą wiedzieć, jak chronić się przed wyłudzeniami, a zwłaszcza seniorzy, którzy najczęściej podają ich ofiarą. Na spotkaniu będzie można zadawać pytania. Odpowiedzą na nie pracownicy banku oraz funkcjonariusze policji. 

Pomysłodawcą akcji są pracownicy PKO Banku Polskiego SA Oddział 1 w Strzelcach Krajeńskich, we współpracy ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury, Urzędem Miejskim oraz Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich. 

– Z uwagi na obostrzenia sanitarne nałożone przez Głównego Inspektora Sanitarnego, istnieje limit osób, które mogą wziąć udział w spotkaniu – mówi Aleksandra Wawrowska. – W przypadku dużego zainteresowania z pewnością zorganizujemy kolejne spotkania – dodaje. 

JD

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content