Urszula Szadyko otrzymała prestiżowy certyfikat

Certyfikat Produktu Lokalnego województwa lubuskiego przyznaje Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, taki właśnie dokument otrzymała mieszkanka naszej gminy, która zajmuje się rękodziełem od ponad trzydziestu lat. 

Urszula Szadyko  z wykształcenia jest polonistką, uczy języka polskiego i plastyki w szkole w Bobrówku. Rękodziełem zajmuje się od niemalże 30 lat. Prowadzi galerię ART-VIKI, w której sprzedaje rękodzieło. Najchętniej robi pisanki i bombki. Do zdobienia wydmuszek najczęściej używa naturalnych kamieni, a w szczególności ulubionego bursztynu. 

Certyfikat Produktu Lokalnego województwa lubuskiego przyznaje Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, które między innymi propaguje produkty lokalne wytwarzane na terenie naszego województwa, dba o ich odpowiedni wizerunek oraz prowadzi bazę danych lokalnych firm. LCPR współpracuje między innymi z Muzeum Etnograficznym w Ochli oraz Urzędem Marszałkowskim. – Od  2010 roku  należę do Stowarzyszenia LUSTRELiA działającego przy Muzem w Ochli, które skupia twórców rękodzieła ludowego i artystycznego. A od roku 2012 współpracuję z Urzędem Marszałkowskim w zakresie m. in. promocji województwa.  Moja skromna firma wpisana jest do rejestru firm współpracujących z Urzędem Marszałkowskim – opowiada Urszula Szadyko.  Dwukrotnie na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego reprezentowała rękodzieło naszego województwa na Dożynkach Prezydenckich w Spale, dwukrotnie na Międzynarodowych Targach Grune Woche w Berlinie. – Miałam okazję nie tylko zaprezentować swoje prace podczas tych wydarzeń, ale przede wszystkim podziwiać rękodzieło z wielu zakątków świata. Moje prace wystawiane były także na uroczystych sesjach sejmiku. Certyfikat jest pokłosiem tej współpracy. Jest z pewnością powodem do dumy, ale przede wszystkim mobilizacją do dalszej pracy – podsumowuje artystka. 

AL, Ziemia Strzelecka, kwiecień 2021

Fot. Urszula Szadyko 

????????????????????????????????????

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content