65 lat razem

Państwo Bolesław i Stanisława Rdzankowie obchodzili w lipcu 65. rocznicę ślubu.

Bolesław Rdzanek (urodzony 22.01.1929 r.) poznał swoją żonę Stanisławę Chorzępę (urodzona 24 listopada 1932 r.) w Ogardach w latach 50., gdy dostał nakaz pracy w PGR Tucznie i przyjechał na tzw. „ziemie odzyskane”. Ślub brali 3 lipca 1955 roku w Strzelcach Krajeńskich, sakramentu udzielał ks. Tadeusz Kuśnierz w tzw. „małym kościółku”. – Doczekaliśmy się trójki dzieci: syna i dwóch córek. Mamy również czworo wnuków i prawnuków – mówi z dumą Bolesław Rdzanek.

„Żelazną” rocznicę ślubu obchodzili 5 lipca skromnie, lecz uroczyście. Nie brakowało wzruszeń i życzliwości. – Z okazji jubileuszu odbyła się msza święta w naszej intencji w małym kościółku. Celebrował ją ksiądz proboszcz Jacek Makowiecki. Homilię wygłosił ksiądz Maciej Drozd. Dostaliśmy mnóstwo pięknych życzeń, prezenty, kwiaty. Książa wręczyli nam pamiątkowy obraz Świętej Rodziny. Było skromnie, ale rodzinnie – zaznacza pan Bolesław. – Przyjęcia nie było ze względu na pandemię koronawirusa. Spotkaliśmy się za to w gronie rodzinnym w naszym domu przy kawie – dodaje.

Obecnie państwo Rdzankowie są pod opieką dzieci. Oboje nie wychodzą z domu od 4 lat. Pan Bolesław jest niewidomy od 1990 roku, zaś jego żona cierpi na osteoporozę.

 

rt, fot. archiwum prywatne

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content