Prace Rafała Nebelskiego na międzynarodowej wystawie

Desktopography to cyfrowa wystawa artystów z całego świata, gdzie motywem przewodnim jest  natura. Po raz kolejny swoje prace zaprezentował tan strzelczanin Rafał Nebelski. Jedna z nich promuje wystawę. 

Aby wziąć udział w wystawie, najpierw należy okazać portfolio z pracami. Kilka miesięcy przed wystawą wybrana przez komisję grupa grafików otrzymuje specjalny email z zaproszeniem oraz wytycznymi. – Każdy z zaproszonych artystów może przedstawić albo surrealistyczne światy, stworzenia wykreowane w głowie, albo skupić się np. na aktualnych problemach świata i przedstawienia ich w bardziej domyślnej artystycznej formie – mówi Rafał Nebelski. Strzelczanin pierwszy raz do grupy wystawiającej swoje prace na Desktopography dołączył w 2016 r., następnie brał udział w 2017 r. Prace są prezentowane w formie cyfrowej i udostępnione do pobrania w formie tapet na komputery.
– W tym roku wysłałem dwie grafiki: pierwsza ukazuje jelenia, który przedostał się z równoległego, fantastycznego świata, powstała ona w 80% na bazie zdjęć wykonanych na naszych terenach. Zostały poddane obróbce oraz połączone z cyfrowym rysunkiem.
Druga grafika skupia się na światowym problemie ocieplenia klimatu. Pokazuje ona wysuszony krajobraz z niewielką rzeczką, do której podchodzi młody jelonek, by się napić. Jest on symbolem nadziei na odrodzenie natury i świata jaki obecnie znamy – wyjaśnia Rafał Nebelski.
Wystawę można oglądać https://desktopography.net/
Zdjęcia Rafała Nebelskiego zgłoszone do wystawy: https://desktopography.net/portfolios/parallel-world/?pnt=3120

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content