Co z tą wodą w Sławnie ?

Mieszkańcy Sławna zgłosili naszej redakcji, że w ich miejscowości występują problemy z wodą. Martwią się też, czy jest ona zdatna do picia, bo zauważyli zmianę w kolorze.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odpowiedziało, że w piątek 7 sierpnia nie było w godzinach wieczornych ciśnienia w Sławnie. – Uszkodzeniu uległ regulator ciśnienia, znajdujący się w Strzelcach Krajeńskich. Woda podawana do Sławna, z uwagi na różnicę wzniesień, musi przejść przez regulator, zmniejszający ciśnienie z 36 metrów słupa wody do 21 metrów, po to, aby do Sławna dotarła woda pod ciśnieniem zbliżonym do ciśnienia w Strzelcach – tłumaczy Waldemar Plich z PGK. – W sobotę w godzinach rannych regulator została naprawiony, jednak ciśnienie było za wysokie. Konieczna była więc obserwacja i ponowna regulacja. W dniu 10.08.2020 ciśnienie zostało uregulowane prawidłowo. W związku z problemami z regulatorem wystąpiły uderzenia hydrauliczne, które spowodowały zmącenie osadów znajdujących się w rurach. Od dnia 10.08.2020 r. problem „żółtej” wody nie powinien już występować – dodaje.

PGK zapewnia też, że woda w Sławnie ma te same parametry, co woda w Strzelcach. – Badana jest raz w miesiącu, picie wody jest więc całkowicie bezpieczne – informuje Waldemar Plich.

Problemy z wodą, jej brakiem, awariami, należy zgłaszać do PGK: 95 763 10 80.

rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content