Pomagają osobom na kwarantannie

Osoby, które muszą przebywać na kwarantannie, a nie mają rodziny i nikogo bliskiego, mogą uzyskać pomoc w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Sanepid i policja na bieżąco wysyłają do MGOPS raporty o osobach, które muszą przebywać na kwarantannie, przypomnijmy, że są to także mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy. Kwarantanna oznacza zakaz wychodzenia z domu przez 14 dni, nawet do sklepu czy apteki. Co więc w sytuacji, gdy nie mamy nikogo bliskiego, kto mógłby nam zrobić zakupy? – Osoby, które nie mają nikogo bliskiego, muszą przebywać na kwarantannie, a potrzebują np. jedzenia lub leków, mogą kontaktować się z naszym Ośrodkiem w celu uzyskania pomocy – mówi dyrektor MGOPS Marian Ambrożuk. – Na tę chwilę opieką mamy objęte dwie osoby, które potrzebowały pomocy. W jednym przypadku mieszkaniec potrzebował leków na cukrzycę, a nie miał już recepty. Zadzwonił do nas, pomogliśmy telefonicznie skontaktować się z lekarzem, została wystawiona e-recepta i zakupione leki – dodaje.

Pracownikom MGOPS ma pomagać straż pożarna zabezpieczona w odpowiednie środki ochrony. – Ponadto od jutra wprowadzamy dyżury i będziemy pracować od 7:30 do 19:00. Każdy, kto potrzebuje pomocy, nie może wyjść z domu, nie ma kogo poprosić o pomoc, może się z nami kontaktować pod numerem (95) 763 24 05, (95) 763 21 08 – mówi Marian Ambrożuk.

Z pomocy MGOPS mogą też skorzystać seniorzy, który nie są objęci kwarantanną, ale z obawy o swoje zdrowie nie chcą wyjść sami do apteki czy do sklepu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content