Ferie zimowe w Brzozie

W czasie ferii zimowych od 14 do 24 stycznia świetlica w Brzozie i miejscowa biblioteka zorganizowały ciekawe zajęcia dla dzieci. 

Zajęcia prowadziły opiekunka świetlicy Katarzyna Dziubińska i Grażyna Lewandowska z biblioteki w Brzozie. Uczęszczały  dzieci w wieku szkolnym oraz młodsze wraz z dorosłymi opiekunami. Uczestnicy brali udział w różnych zajęciach: plastycznych i ruchowych. Były gry i zabawy, słodkie nagrody w czasie przerw na odpoczynek, a także nauka na pamięć wierszyków na Dzień Babci i Dziadka. Były robione bałwanki ze słoików, rysunki, kolorowanki, „Sowy mądre głowy” – do czytanych przy okazji książek z zagadkami, które wszyscy odgadywali. Powstały też piękne serca z masy solnej dla babć i dziadków, które dzieci malowały i ozdabiały. Wśród zajęć ruchowych największą popularnością cieszyła się zabawa „Bitwa na gazetowe śnieżki”. Najmłodsze dzieci miały do dyspozycji „kącik zabaw” z mnóstwem klocków i innych zabawek.

Na zakończenie sołtys Bożena Mrożek ufundowała dla wszystkich hot dogi i inne przekąski, biblioteka drobne nagrody rzeczowe, a jedna z mam ucieszyła dzieci balonami i tubami z konfetti.

Organizatorki zapraszają na zajęcia świetlicowe i do biblioteki, gdzie czekają nowości czytelnicze.

Grażyna Lewandowska

All-focus

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content