Drastyczny wzrost cen? Zgłoś to!

UOKiK powołuje specjalny zespół, który będzie monitorował ceny żywności i produktów higienicznych w czasie epidemii. Każdy z nas może zgłosić wzrost cen, który zaobserwował w tym trudnym okresie. Jak? Podpowiadamy poniżej. 

W skład zespołu monitorującego ceny w sklepach internetowych wejdą pracownicy UOKIK, zaś pracownicy Inspekcji Handlowej skierowani zostali do monitorowania cen w sklepach, w tym sieciach handlowych. – Dzięki współpracy z Allegro, które wykazało się odpowiedzialną postawą, wyeliminowano ponad 50 tysięcy ofert produktów mających rzekomo pomóc w walce z koronawirusem. Dostajemy również skargi na sprzedawanie podstawowych produktów na marżach naruszających zasady współżycia społecznego. Wiele osób próbuje wykorzystać obecną sytuację biznesowo – nie może być jednak mowy o zarabianiu na strachu obywateli – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Konsumenci, którzy zaobserwowali niepokojący wzrost cen żywności i produktów higienicznych, proszeni są o zgłaszanie tego faktu drogą elektroniczną na adres monitoring@uokik.gov.pl albo telefonicznie pod numer: 801 440 220 lub 22 290 89 16. – Czytelnicy mogą pisać na ten adres i zgłaszać takie przypadki. Oczywiście, warto zrobić zdjęcie, napisać nazwę i adres sklepu, podać jakiś przykład różnicy w cenie (np. produkt XY kosztuje teraz XXX zł). Im więcej informacji, tym lepiej – mówi nam Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content