Gospodarstwo rolne chętnie zatrudni

Artykuł z cyklu – Poznaj naszą firmę

Kolejną firmą prezentowaną w naszym cyklu o lokalnych przedsiębiorcach jest Gospodarstwo Rolne Grzegorz i Barbara Świątkowscy. Pracę w nim znaleźć mogą osoby posiadające podstawowe kwalifikacje w branży rolniczej.

O firmie: Gospodarstwo Rolne Grzegorza i Barbary Świątkowskich to rodzinne przedsiębiorstwo założone przez rodziców pana Grzegorza, Jana i Annę Świątkowskich. Początkowo specjalizowało się ono w produkcji sadowniczo-zbożowej. Obecnie prowadzone jest przez młodych rolników Barbarę i Grzegorza gospodarujących na powierzchni około 300 ha. Aktualnie gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję głównie roślin zbożowych, strączkowych, rzepaku, lnu, prosa, kukurydzy i innych. Od momentu wejścia Polski do UE gospodarstwo stara się korzystać z programów inwestycyjnych oraz programów rolno-środowiskowych przy współpracy z ARiMR, co pozwoliło m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu i unowocześnienie parku maszynowego oraz wdrożenie innowacyjnych metody produkcji. Dziś gospodarstwo posiada większość niezbędnych nowoczesnych maszyn, silosy zbożowe, magazyny płaskie oraz niezbędną infrastrukturę. Firma zatrudnia kilku pracowników i stale się rozwija. Obecnie budowany jest kolejny magazyn o pow. 600 m², przewidziane są także nowe inwestycje związane z zakupem nowoczesnych maszyn rolniczych. Właściciele firmy posiadają uprawnienia do kształcenia młodzieży w zawodzie rolnika, dzięki czemu w gospodarstwie można odbyć praktykę zawodową.

Stanowiska na jakie można aplikować: Do pracy w gospodarstwie poszukiwane są na okres całego roku osoby posiadające podstawowe doświadczenie i kwalifikacje w branży rolniczej. Mile widziani są również uczniowie chcący nabyć praktykę w zawodzie rolnik – firma umożliwia legalne zatrudnienie po zakończeniu okresu nauki.

Umiejętności i wykształcenie pożądane przez firmę: Warunkiem koniecznym jest posiadanie prawa jazdy na ciągnik. Pracowitość, sumienność i chęć do nauki to również cechy pożądane przez pracodawców.

Płaca i inne przywileje: Płaca uzależniona jest od umiejętności i doświadczenia pracownika. Firma gwarantuje legalne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, szkolenia, odzież roboczą i premie uznaniowe.

Osoby zainteresowane pracą w Gospodarstwie Rolnym Grzegorza i Barbary Świątkowskich proszone są o kontakt:
Grzegorz Świątkowski, ul. Al Wolności 19a, 66-500 Strzelce Kraj., tel. 608 684 665, email: basiaigrzesiu@o2.pl

Gospodarstwo rolne Świątkowskich zapewnia pracę na nowoczesnych maszynach. – foto. archiwum prywatne

Artykuł pochodzi z wydania papierowego Ziemi Strzeleckiej nr 11/2018.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content