Więcej czasu na złożenie wniosków

          Rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2016. Taką decyzję podjęła Komisja Europejska.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czas na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2016 został wydłużony do 15 czerwca 2016 roku. Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc. O decyzję w interesie rolników  mocno zabiegał  minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Zdaniem ministra rolnicy będą mieli więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.
Podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. Mniej było również błędów we wnioskach. Agencja zachęca również rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.
ARiMR

 

 

Do 9 maja rolnicy złożyli do ARiMR 672 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content