Poranne kontrole trzeźwości kierowców w powiecie

Kilkudziesięciu sprawdzonych kierowców w krótkim czasie, to bilans policyjnych kontroli trzeźwości na drogach w powiecie strzelecko-drezdeneckim. W trakcie porannych, poniedziałkowych działań pn. „Trzeźwy kierowca” w zdecydowanej większości przypadków kierowcy byli trzeźwi. Tego samego nie można powiedzieć o 53-letnim kierowcy busa, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Jazda w stanie nietrzeźwości, to surowe konsekwencje dla kierowców i przede wszystkim ogromne zagrożenie dla wszystkich na drodze. Mimo coraz większej świadomości wśród zmotoryzowanych i coraz częstszych policyjnych kontroli, część osób bagatelizuje zarówno konsekwencje jak i zagrożenia. Dlatego policjanci regularnie prowadzą działania, które mają za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia o wysokim prawdopodobieństwie kontroli i wyciągnięcie surowych konsekwencji w przypadku osób zatrzymanych pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek /19 marca/ policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy sprawdzali stan trzeźwości w kilku miejscach w powiecie. Poranne kontrole prowadzone w ramach działań „Trzeźwy kierowca” kilkukrotnie w przeszłości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu kierowców po alkoholu. W dużej liczbie przypadków osoby zatrzymane rano do kontroli tłumaczą policjantom, że alkoholu tego dnia nie pili, a pili dzień wcześniej. Tzw. „wczorajsi” kierowcy szukają usprawiedliwienia tłumacząc w ten sposób wynik badania policyjnego alkomatu. Takie argumenty nigdy policjantów nie przekonają, bo przecież u każdego kierowcy, u którego stężenie alkoholu w organizmie przekracza dopuszczalne normy, zdolności psychofizyczne są na dużo niższym poziomie aniżeli w przypadku trzeźwej osoby. Tak było w przypadku 53-latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej w czasie działań „Trzeźwy kierowca”. Kierowanego przez niego busa policjanci zatrzymali w Dobiegniewie. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jego tłumaczenie o wypitym dzień wcześniej alkoholu niewiele pomogło. 53-latek stracił prawo jazdy. Grozi mu grzywna, zakaz prowadzania pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności.

Na podstawie informacji prasowych KPP Strzelce Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content