Za nami weekend pełen pijanych kierowców

W miniony weekend policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch z gminy Strzelce Kraj. Wszyscy w chwili zatrzymania kierowali pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie cztery promile! Jak widać są jeszcze osoby, które nie zdają sobie sprawy z ryzyka jakie niesie ze sobą taka jazda i niebezpieczeństwa, jakie powodują. Każdy, kto decyduje się usiąść za kierownicę w takim stanie musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

W nocy z soboty na niedzielę (27-28 stycznia) około godziny 1:20 na ul. Mickiewicza w Strzelcach Krajeńskich uwagę dzielnicowych zwrócił jadący całą szerokością jezdni ford. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowcą był 47-letni obywatel Niemiec. Wstępne badanie wykazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Pobrana została również jego krew do dalszych badań.

Ponad 2 promile miał z kolei 35-letni motorowerzysta zatrzymany do kontroli drogowej w Wielisławicach przez policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą wyeliminowanym z ruchu był 60-latek zatrzymany do kontroli w Starym Kurowie. Mężczyzna kierował oplem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Również tego samego dnia na drodze pomiędzy miejscowościami Sowia Góra –Lubiatów /gm. Drezdenko/ swoją jazdę zakończył 37-letni kierowca nissana, który jak się okazało był niechlubnym rekordzistą. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jego skrajnie niebezpieczna jazdę przerwali dzielnicowi z Drezdenka.

O godzinie 10:30 w Przysiece policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Policyjny alkomat wskazał, że 59-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Przypominamy, że:

Kierowca prowadzący pojazd mechaniczny przy zawartości alkoholu w organizmie, która wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila popełnia wykroczenie z art. 87 kodeksu wykroczeń za które grozi kara grzywny do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadzenie auta w przypadku, kiedy zawartość alkoholu przekracza 0,5 promila jest już przestępstwem (art. 178a kodeksu karnego). Grozi za to nawet do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content