Naćpany kierowca zatrzymany

Wczoraj w porę przerwano skrajnie niebezpieczną jazdę młodego kierowcy, która mogła doprowadzić do tragedii. 25-latek jechał całą szerokością jezdni, mimo że panowała noc wyłączał światła i nie zatrzymywał się do kontroli. Aby go wydostać z samochodu, policjanci byli zmuszeni do wybicia szyby, bo jak się okazało znajdował się pod tak silnym działaniem narkotyków, że nie potrafił sam opuścić samochodu.

W środę (24 stycznia) około godziny 4:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego trafiła informacja o kierowcy skody, który może znajdować się pod silnym działaniem alkoholu lub narkotyków. Informację przekazał inny kierowca, który jechał w tym czasie drogą krajową nr 22 w kierunku Strzelec Krajeńskich. Zgłoszenie o niebezpiecznym zachowaniu kierowcy skody zostało następnie przekazane do dyżurnego strzeleckiej komendy.

Skierowany do interwencji patrol próbował zatrzymać pojazd – lecz bezskutecznie. Kierowca skody pomimo wydawania sygnałów nie zatrzymał się do kontroli i próbując uniknąć odpowiedzialności uciekał krajową 22 w kierunku Gorzowa Wlkp. Informacja o uciekającym kierowcy skody została przekazana również do dyżurnego gorzowskiej komendy, który skierował na drogę K-22 podległe patrole. Sytuacja była bardzo poważna, bo nieodpowiedzialny mężczyzna za kierownica skody zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, wyłączał światła, gwałtownie zwalniał i przyspieszał. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w Różankach. Przy próbie wylegitymowania mężczyzny, który siedział za kierownicą okazało się, że jakikolwiek kontakt jest z nim bardzo utrudniony. Policjanci, aby go wydostać zmuszeni byli do wybicia szyby. W samochodzie mundurowi zabezpieczyli narkotyki. Okazało się, że kierowca, który nie zatrzymywał się do kontroli, to 25-latek, mieszkaniec województwa pomorskiego, a jego zachowanie na drodze było spowodowane faktem, że znajdował się pod działaniem narkotyków. Jak było to silnie działanie świadczy fakt, że nie potrafił ustać na nogach, czy wypowiedzieć logicznie kilku słów. Po doprowadzeniu do komendy wykonanie jakichkolwiek czynności z 25-latkiem było bardzo utrudnione. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, posiadaniem narkotyków i jazdę pod ich wpływem.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content