OSZUŚCI NIE PRÓŻNUJĄ

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzą sprawę kradzieży, do jakiej doszło 17 sierpnia na terenie miasta. Ofiarą przestępstwa jest kobieta, której z mieszkania fałszywi pracownicy wodociągów, zabrali kilkaset złotych. Aby nie stać się ofiarą naciągaczy, przypominamy o zachowaniu czujności i ograniczonego zaufania. Osobami, które powinny zachować szczególną ostrożność są seniorzy i osoby samotne.

Metoda na tzw. pracownika wodociągów, to jeden ze sposobów w jaki oszuści próbują się wzbogacić kosztem swoich ofiar. Ich celem najczęściej padają osoby starsze i samotne. Przestępcy doskonale wiedzą, że właśnie takie osoby są łatwowierne i podatne na manipulację. Oszuści podając się za hydraulików czy pracowników wodociągów wykorzystują takie okoliczności i szukają szybkiego oraz łatwego sposobu wzbogacenia się. – Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności z osobami, które zapraszamy do swoich mieszkań. Jak ważne są to szczegóły pokazuje sytuacja z ubiegłego tygodnia, kiedy do drzwi mieszkanki Strzelec Krajeńskich zapukała kobieta i mężczyzna podający się za pracowników wodociągów.

Poszkodowana wpuściła osoby do mieszkania nie prosząc o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego faktu, że ma do czynienia z autentycznymi pracownikami wodociągów. Ci wykorzystując sytuację informowali o rzekomym braku w dostawie wody i koniecznością napełnienia wanny i kilku naczyń. Kiedy pokrzywdzona znajdowała się w łazience, najprawdopodobniej wtedy fałszywi pracownicy wodociągów dokonali kradzieży pieniędzy z jej torebki. Podobne przypadki miały również miejsce w innych miejscach na terenie województwa lubuskiego. Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, lub osobami, które zapraszamy do mieszkania. Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomi policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach. Dzięki szybkiej reakcji policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania. Jeżeli nie mamy pewności co do autentyczności słów osób podających się za pracownika wodociągów, hydraulika, czy policjanta żądajmy okazania dokumentów potwierdzających ich słowa. Dobrym sposobem jest również potwierdzenie w firmie, czy instytucji, które rzekomo reprezentują. – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik prasowy KPP Strzelce Kraj.

Artykuł pochodzi z wydania papierowego Ziemi Strzeleckiej nr 16/2018.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content