0

To była impreza na naprawdę wysokim poziomie

Drugi raz w historii Strzelec odbyły się u nas zawody najwyższej rangi w taekwon-do. W wypełnionej po brzegi hali Publicznego Gimnazjum 378 zawodników rywalizowało o Puchar Polski Dragon Cup.

Do Strzelec przyjechały ekipy z Gorzowa Wlkp., Drezdenka, Dobiegniewa, Bogdańca, Krzeszyc, Piły, Zielonej Góry, Polic, Dzierżoniowa, Świdnicy, Gostynia, Nowej Soli, Kalisza, Wrocławia i Twardogóry. Nie zabrakło oczywiście strzelczan, którzy reprezentowali KS Dragon. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach, i tak mogliśmy oglądać nie tylko walki (przerywane i ciągłe), ale również układy formalne TUL oraz widowiskowe techniki specjalne i szybkościowe.

Organizatorzy – KS Dragon (Bartłomiej Więskowicz, Rafał Bagiński) oraz Polska Federacja Taekwon-do (Sebastian Maniak – prezes, Grzegorz Wyszomierski – wice, oraz dyrektor zawodów – Tomasz Bohuszewicz) zadbali o to, by zarówno zawodnicy jak i kibice byli zadowoleni z udziału w strzeleckim Pucharze Polski. W tym roku postarano się nawet o telewizory, które przy każdej macie informowały o przebiegu walki, co powodowało większą przejrzystość zawodów. Patronat nad zawodami objął Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj i oczywiście Urząd Miejski w Strzelcach Kraj.

Po kilkugodzinnej rywalizacji rozdano medale i pamiątkowe dyplomy. Z zawodników reprezentujących naszą gminę Dominik Ferens zdobył złoto w technikach specjalnych i srebro w walce light kontakt. Złoty medal zdobył Dawid Krzyszewski w walce soft. Złoty krążek wywalczył również Krzysztof Chrzanowski w walce soft. Brąz zdobył Nikodem Wdowiak w light kontakcie. Pełne wyniki zawodów dostępne będą za dwa tygodnie na oficjalnej stronie internetowej Polskiej Federacji Taekwon-do http://taekwondo-itf.pl.
– Tegoroczna edycja pod względem organizacyjnym była bardziej dopracowana niż poprzednia.

Przypomnijmy, że rok temu w zawodach uczestniczyło 276 zawodników, a tegoroczny turniej zgromadził już 378 osób. W przyszłym roku zorganizujemy kolejny Puchar Polski, ale również postaramy się o przydzielenie organizacji Mistrzostw Polski – informuje Bartłomiej Więskowicz.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła „Ziemia Strzelecka”.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content