Niebezpieczny rajd w centrum miasta

Niedziela, 22 października, skwer przy strzeleckiej kolegiacie i akcja niczym z filmu sensacyjnego. Brawurowa jazda kierowcy toyoty zakończyła się zmiażdżeniem ławki i kosza na śmieci, wyrwaniem znaku drogowego i uszkodzeniem skweru. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po godzinie 22 strzelecka Komenda Policji otrzymała zgłoszenie o kierowcy, który jechał z nadmierną prędkością i spowodował kolizję w centrum Strzelec. Za ten czyn został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi. – Poza tym na podstawie nagrania pochodzącego z kamer monitoringu miejskiego 20 – letni mieszkaniec gminy Strzelce Krajeńskie odpowie przed sądem za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych na ul. Chrobrego – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Władze miasta chcą również wyciągnąć konsekwencje za wyrządzone szkody. – Zgodnie z przepisami mamy prawo ściągnąć z OC kierowcy środki na naprawę. Sprawdzamy tez możliwość bezpośredniego obciążenia fakturą sprawcy zniszczeń. Na pewno zrobimy wszystko, żeby miasto nie wydało ze swojego budżetu ani grosza – mówi Mateusz Karkoszka, wiceburmistrz. Straty nie zostały jeszcze oszacowane.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content