Nawet psi pakiet nie pomaga

Mimo że w całym mieście przybywa psich pakietów, wciąż wiele osób nie sprząta po swoich pupilach. Jeden z naszych czytelników zwraca uwagę, że właściciele czworonogów wyprowadzają je na skwery przy blokach, nie pilnując porządku. Za takie zachowanie grozi mandat.

– Sąsiedzi wychodzą z psami za blok na trawnik, zwierzęta załatwiają się tam i żaden nie posprząta po psie. Gdzie to zgłosić? – pyta pan Krzysztof z ul. Wyzwolenia. Jeśli jesteśmy świadkami takiego wydarzenia, możemy zadzwonić na policję. Funkcjonariusze wystawiają mandaty za niesprzątanie po psie. – Można dostać mandat nawet do tysiąca złotych. Warunek jest jednak taki, że właściciel psa musi być przyłapany na gorącym uczynku, czyli wtedy, gdy odchodzi bez sprzątania – mówi rzecznik prasowy policji Tomasz Bartos. – Najlepiej więc, gdy świadek takiego zdarzenia zgłosi się na komendę i złoży zeznanie, że widział jak dana osoba nie sprząta po swoim pupilu – dodaje funkcjonariusz.

Takie zachowanie właścicieli czworonogów może dziwić, bowiem w mieście przybywa psich pakietów. Można je znaleźć niemal wszędzie, gdzie są tereny zielone. W tym roku gmina zamontowała 4 dodatkowe pakiety, w tym m.in. jeden na Skwerze im. J. Bywalca. – W pakietach woreczki uzupełniane są w każdy piątek. Co roku gmina dokupuje co najmniej 3 psie pakiety, w przyszłym roku również zaplanowany jest taki zakup – informuje Agnieszka Fryze z Urzędu Miejskiego.

Lokalizacja Psich Pakietów w Strzelcach:

1. róg al.Wolności i ul. Brzozowej – przy technikum,
2. róg ul. Brzozowej i ul. Wyszyńskiego – przy budynku Wyszyńskiego 8,
3. ul. Chrobrego – przy chodniku koła PIT-u,
4. Skwer im. J.Bywalca – na przeciwko sklepu z meblami kuchennymi (nowy),
5. wejście na planty od strony ul. Wojska Polskiego (nowy),
6. wejście na planty od strony ul. Strzeleckiej (nowy),
7. nad jeziorem Górnym od strony Strzeleckiego Ośrodka Kultury (nowy),
8. róg ul. Korczaka i ul. Kościuszki – przy garażach,
9. Park Miejski – wejście od strony ul. Wyzwolenia,
10. Park Miejski – wejście od strony ul. Gorzowskiej, przy pomniku,
11. mały park przy al. Wolności – na przeciwko urzędu. Poza wymienionymi jeszcze dwie stacje są naprawiane. Planuje się zainstalowanie ich na osiedlu przy ul. Słowackiego.

W roku 2018 zapisano w planie do budżetu 4.000 zł na zakup kolejnych stacji i 4.000 zł na zakup woreczków.
Kwoty te pozwolą na zakupienie 4 stacji i ok. 36 kartonów woreczków po 2,5 tys. sztuk.

Artykuł pochodzi z papierowego wydania Ziemi Strzeleckiej nr 19/2017.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content