Aktywni wędkarze

Czerwiec rozpoczął się aktywnie dla wędkarzy. Oprócz tego, że uczestniczą w zawodach, członkowie strzeleckiego Koła Nr 1 sami patrolują pobliskie jeziora.

Pierwszego czerwca odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci organizowane przez Koło nr 1 PZW w Strzelcach Kraj. i Starostwo Powiatowe. Najlepszy był Michał Markiewicz, który złowił 2780g. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Śpiewanek z wynikiem 2200, a trzeci był Olivier Małysz i Wojciech Karkoszka, obaj złowili po 1390g ryb. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które ufundowane były przez Starostwo i firmę Beaty Loc Bella Nails Styling.

Tydzień później 8 czerwca odbyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix 2019. Na jeziorze Młyńskim zmagało się 23 wędkarzy, którzy łącznie złowili 80 kg ryb. Z wynikiem 12300g zwyciężył Marian Karaczun. Drugi był Wiktor Cieploch, który złowił 9180g ryb, a trzeci Bogusław Pięta – 7570g. Tuż za podium uplasował się Robert Małysz – 4980g a za nim Robert Dreczkowski – 4650g.

Oprócz legalnie wędkujących wędkarzy, nad akwenami obecni są niestety także kłusownicy. Od wielu lat Koło Nr 1 Polskiego Związku Wędkarskiego w Strzelcach Krajeńskich boryka się z tym problemem. Na jeziorach montowane są fotopułapki, a w nocy prowadzone są patrole. – Każdy, kto ma chęć, może się do nas przyłączyć – mówi Piotr Mikołajewski, prezes strzeleckiego koła numer 1. Niedozwolony połów ryb można zniwelować do minimum, jeśli w akcję koła włączą się także mieszkańcy. Widząc każdy nieodpowiedni połów, należy o takim fakcie powiadomić Koło, bądź policję, a od kłusowników nie należy kupować ryb.

JC, ZS 12/2019

Fot. Koło nr 1 PZW

Na zdjęciu zwycięzcy, od prawej: Michał Markiewicz, Zuzanna Śpiewanek, Oliwier Małysz i Wojciech Karkoszka

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content