Za szybką jazdę stracił prawo jazdy

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym jechał 51-latni kierowca z gminy Strzelce Krajeńskie. Jego, o wiele za szybką, jazdę przerwała policyjna kontrola drogowa. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h mężczyzna stracił prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci zobowiązani są do zatrzymania kierowcy prawa jazdy na trzy miesiące.

W poniedziałek 27 czerwca br. strzelecka drogówka była zmuszona do egzekwowania tego przepisu. W miejscowości Klesno, na odcinku drogi, gdzie wszystkich kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, policyjne urządzenie pomiarowe wskazało wartość znacznie wyższą. Mundurowi już po odgłosie nadjeżdżającego osobowego volkswagena, podejrzewali, że jedzie on o wiele za szybko. Gdy zmierzyli prędkość, z jaką się do nich zbliża, na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego ukazała się wartość 102 km/h.

Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej. 51-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 52 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo policjanci ukarali go mandatem w kwocie 500 złotych i 10 pkt. karnymi.

Artykuł napisany na podstawie materiałów prasowych KPP.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content