Będzie ogrzewalnia dla bezdomnych

Przy ul. Zachodniej od listopada tego roku planowane jest uruchomienie ogrzewalni dla bezdomnych z terenu naszej gminy.

Ogrzewalnia ma być czynna od listopada do końca marca w godzinach 18:00-8:00. Będą mogły ogrzać się w niej osoby, które w okresie jesienno-zimowym nie mają gdzie się podziać. Przyjmowani mają być również bezdomni pod wpływem alkoholu. Szacuje się, że takich osób na terenie naszej gminy może być 10-15. Zdarzało się, że bezdomni z terenu naszej gminy w czasie mrozów byli odwożeni do specjalnych placówek, ale czasem z nich uciekali. Tu sytuacja będzie wyglądała inaczej, ponieważ każdy do ogrzewalni udaje się na własną rękę.

Ogrzewalnię ma prowadzić Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który ogłosił również nabór na opiekunów. Przewidziano dwa stanowiska pracy. Szczegóły dostępne na stronie MGOPS (kliknij w nazwę). Nabór trwa do jutra, tj. do piątku 13.10.2017.

rt

W tym budynku od listopada planowane jest otwarcie ogrzewalni dla bezdomnych

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content