KOLARSKIE WYZWANIA LKS-u

Jak zwykle, zawodnicy i kibice nie mogli narzekać na brak ogromnych emocji w startach w Grudziądzu i Gostyniu. Nieco młodsi adepci szlifowali w tym czasie umiejętności na zgrupowaniu w Szczecinie.

W pierwszy weekend maja strzeleccy kolarze wystartowali w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza. Co roku przyjeżdża tam wiele zagranicznych ekip. W tym roku na starcie pojawiły się m.in. reprezentacje Rosji, Słowacji, Holandii, Wielkiej Brytanii a nawet Azerbejdżanu. W kadrze województwa lubuskiego wystartowali Marcin Łęszczak oraz Piotr Gruszczyński. Obaj zawodnicy, dosłownie i w przenośni poczuli ten wyścig na własnej skórze, albowiem już na pierwszym etapie obaj uczestniczyli w kraksie, których na tym wyścigu zawsze jest bardzo dużo. Nasi kolarze w klasyfikacji generalnej zajęli odległe miejsca, ale udało im się przejechać cały wyścig bez większych problemów. Miłym akcentem zakończył się 5. etapowy wyścig, ponieważ ostatniego dnia, ręce w geście triumfu uniósł Kornel Klementowski, reprezentant naszego województwa. Młodsi zawodnicy klubu kolarskiego uczestniczyli w tym czasie w trzydniowym zgrupowaniu w Szczecinie, gdzie szlifowali swoje umiejętności na torze kolarskim. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z torem. Szkolenia te są niezwykle ważne, uczą one bowiem od początku poprawnych zachowań. W ubiegły weekend zaś zawodnicy reprezentowali klub w Pucharze Polski w Gostyniu. Juniorka młodsza Nicole Ostojska zajęła tam 8. miejsce, juniorka Anna Sagan uplasowała się na 6. pozycji, a junior Marcin Łęszczak na 22.

Kolarze w Grudziądzu - fot. LKS POM

Strzeleccy kolarze walczyli w Grudziądzu Fot. LKS POM

Klub Sportowy zaprasza dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-6) do spróbowania swoich sił w szkółce kolarskiej. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki. Trenerzy zachęcają również trzecioklasistów do podjęcia wyzwania, może akurat umiejętności będą na tyle duże, by podjąć działania rok wcześniej.

Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 508-076-679.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content