MAJÓWKA PENTOWICZÓW

Biegacze KB Pento rozpoczęli miesiąc maj bardzo ambitnie. Tuż po starcie w III Piątce na Rynku w Strzelcach, wyruszyli do Reska, Pniew i Międzyrzecza. Reprezentantów Strzelec nie zabrakło nawet w Volkswagen Prague Marathon.

W poniedziałek, 1 maja zawodnicy Liliana Żmija i Arkadiusz Iwanowski wzięli udział w 10-kilometrowym Biegu o Strzał Widanta w Resku. Nie zwalniając tempa, już dzień później biegacze KB Pento wystartowali w Pniewach w Biegu po Słońce. Wysokie 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej uzyskała Agnieszka Goździcka. Nie zabrakło tam oczywiście etatowych pentowiczów, czyli Liliany i Arkadiusza. 3 dzień maja odbył się pod znakiem II Biegu Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu. Wystartowała w nim czwórka strzeleckich biegaczy, którzy w swoich kategoriach wiekowych uzyskali następujące noty, Piotr Dunaj uplasował się na 7. miejscu,a Agnieszka Goździcka na 4. miejscu. Dla Liliny Żmiji i Arkadiusza Iwanowskiego był to już czwarty bieg w majówkę. Kolejne wyzwanie pentowicze podjęli 7 maja. Była to III Drezdenecka Dycha, na której nie mogło zabraknąć naszych biegaczy, a reprezentowali nas Maciej Fulara, Piotr Dunaj, Liliana Żmija i Arkadiusz Iwanowski. Na koniec relacji biegowych prawdziwy smaczek, w czeskiej Pradze na dystansie maratońskim podczas Volkswagen Prague Marathon wystąpili Katarzyna i Mariusz Ancuta. Reprezentanci klubu Pento promowali tam miasto Strzelce Krajeńskie.

– Trasa była wyjątkowo piękna, w trakcie biegu można było zwiedzić wspaniałe miejsca Pragi. Także i pogoda nam dopisała. Na pochwałę zasługuje również organizacja maratonu. Wszystko było przygotowane profesjonalnie – relacjonuje Katarzyna Ancuta.

Państwo Katarzyna i Mariusz

Nasi reprezentanci w Volkswagen Prague Marathon Fot. Archiwum prywatne Katarzyny Ancuty

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content