BUSZÓW DOCZEKAŁ SIĘ PIĘKNEJ MURAWY

Ponad rok trwały prace związane z modernizacją boiska sportowego w Buszowie. Piłkarze mecze na swoim boisku wznowili dopiero 30 kwietnia. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest jednak na czerwiec.

Ostatni mecz w Buszowie Leśnik rozegrał 10 kwietnia 2016 roku. Zarówno piłkarze, jak i zarząd klubu są bardzo wdzięczni burmistrzowi Mateuszowi Federowi, za okazane wsparcie inicjatywy powstania nowego boisko. Oczywiście swój udział miał w tym także prezes, który swoją funkcję w klubie objął zaledwie trzy miesiące przed rozpoczęciem modernizacji boiska i pomysł należał głównie do niego.

W te 12 miesięcy płyta boiska została wyrównana i ogrodzona, wykonano również dokładne pomiary, rozsiano trawę i odnowiono bramki. Ponadto obiekt wyposażono w piłkołapy, a stare „budki” dla zawodników rezerwowych zastąpiono nowymi.

– Do perfekcji jeszcze wiele brakuje, ale oczywiste jest to, że wymaga to czasu. Systematycznie kosimy trawę oraz zraszamy boisko. Z pewnością już za kilka miesięcy zauważamy idealną murawę, kolokwialnie mówiąc 'dywan’ – informuje Dariusz Nowicki, prezes klubu.

Piłkarze są niezmiernie zadowoleni z pracy zarządu klubu. Nareszcie doczekali się boiska, które przez lata będzie przynosiło im dużo radości w trakcie rywalizacji w A klasie. A kto wie, z czasem może w wyższych ligach.

-Podziękowania należą się również mieszkańcom Buszowa, którzy z całych sił starali się pomóc w pracach upiększających nasze nowe boisko. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w czerwcu, ale już dzisiaj na nie serdecznie zapraszamy – podsumowuje prezes.

 Boisko w Buszowie

18379085_279094902553753_1358328597_o

BoiskoFot. Archiwum prywatne KS Leśnika Buszów

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content