Abra Kadabra z tytułem laureata

Wielki finał Spotkań Grup Jasełkowych odbył się 26 stycznia 2017 roku w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze i okazał się zwycięskim dla strzeleckiego teatru Abra Kadabra.

Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017. W Radzie Artystycznej zasiedli: Anna Haba – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Paulina Masiak – aktorka Teatru Ochoty w Warszawie oraz Anatol Wierzchowski – reżyser, instruktor teatralny, animator kultury i scenarzysta. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji jury postanowiło przyznać tytuł laureata właśnie teatrzykowi Abra Kadabra działającemu przy Strzeleckim Ośrodku Kultury oraz teatrzykowi Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach i Plastycznej Formie Teatralnej Sfumato z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. To nie jedyny sukces strzeleckiej sekcji. W konkursie w Zielonej Górze doceniono również aktora Wiktora Grzegory za niezwykłą grę aktorką, otrzymane wyróżnienie było jedynym tego dnia.

Jestem dumna z dzieci, zagrały pięknie. Stworzyły prawdziwy zespół. Wszystko poszło płynnie i spójnie. Towarzyszył im odważny ruch sceniczny i dobrze zarysowane postacie, głównie: Beniamina, czyli Wiktora Grzegory, Heroda i Króla Melchiora – Stanisława Gawlika, biednej dziewczynki, w którą wcieliła się Natalia Waszkiewicz, czy Śmierci czyli Natalii Sowińskiej. Myślę, że na decyzję rady wpłyną także ciekawy scenariusz, dynamika przedstawiania i zaskakujące sceny – mówi Gabriela Mróz, instruktorka sekcji teatralnej Abra Kadabra. 

Abra Kadabra w finale z przedstawieniem Dar Serca- fot. SOK

Anna Biały, Ziemia Strzelecka z 2 lutego 2017r.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content