Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

12 sierpnia piesza pielgrzymka z diecezji zielonogórsko- gorzowskiej dotarła na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów  znaleźli się również strzelczanie. 

Uczestnicy 39. pielgrzymki wyruszyli 31.07.2021 r. i przez 13 dni wędrowali do Częstochowy. Składała się ona z kilku grup z różnych parafii. Siedmioro strzelczan przyłączyło się do grupy z Gorzowa. Pielgrzymka przebyła tradycyjną trasę, w dalszym ciągu zachowując wszelkie zasady reżimu sanitarnego. – Bardzo miłe było dla nas doświadczenie ludzi stojących na trasach, którzy dziękowali nam za świadectwo wiary. Witały nas orkiestry dęte. Ludzie sypali przed pielgrzymami kwiaty, co dało nam piękne świadectwo wiary, a my mogliśmy poczuć się wyjątkowo – mówi główny przewodnik pielgrzymki, ksiądz Krzysztof Kolanowski. 

Dla uczestników pielgrzymki bardzo ważna była jedność, dlatego też wszyscy weszli na Jasną Górę jako jedna diecezja. –  Ja poszłam już 6. raz. Wędrując, nie zabrakło skupienia, modlitwy, śpiewu, ale i dobrego humoru. Dla mnie udział w pieszej pielgrzymce to walka ze swoimi słabościami i głębokie przeżycie duchowe. Dodatkowo pielgrzymując, poznaje się mnóstwo ludzi o pięknych serduchach i tworzą się przyjaźnie na całe życie – mówi strzelczanka Paulina Puchała.

ZD

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content