Kolejna stulatka w naszej gminie

Pamiętacie Mariannę Kazuk, najstarszą mieszkankę Lipich Gór, którą odwiedziliśmy w ubiegłym roku z okazji 99. urodzin? Rok minął bardzo szybko, niedawno pani Marianna świętowała 100 lat.

Nawet nie wiem kiedy minął ten rok. Kilkukrotnie pytałam córkę, czy aby na pewno kończę już 100 lat. Na szczęście obeszło się bez chorób i wizyt w szpitalu. Większość czasu spędzałam w domu. Jedynie w cieplejsze, letnie dni z córką wychodziłam na dwór.  Trochę będę narzekać, bo bolą mnie kości, nie mogę chodzić, wzrok też słaby – przyznała jubilatka.

W domu pani Marianny dokładnie rok temu zrodziła się nowa pasja, w którą włączyła się 100-latka. Jest nią układanie puzzli. Niełatwych, bo składających się z 1000, a nawet 4000 elementów.

Czasami już nie mogę się doczekać, kiedy córka zacznie układać te puzzle i sama ją namawiam. Niewiele udaje mi się prawidłowo połączyć, bo wzrok już nie ten, ale czasem się uda i jestem wtedy tak zadowolona – mówi z uśmiechem pani Marianna.

Pani Marianna oczekuje dziesiątego prawnuka, który na świat ma przyjść w kwietniu, więc cieszy się, że rodzina się powiększa. W dalszym ciągu potwierdza, że lek na długowieczność to ciężka praca.

Marianna Kazuk z 6-letnią prawnuczką Anią - fot. ZS

Marianna Kazuk z 6-letnią prawnuczką Anią

Anna Biały, Ziemia Strzelecka z 2 lutego

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content