Strzeleckie kino z nowym repertuarem

Strzelecki Klub Filmowy rozpoczyna nowy sezon.

W styczniu planowany jest cykl „Kandydaci do Oscara 2016”. Prezentowane będą dwa filmy, które starały się o statuetkę w ubiegłym roku.

13.01.2017 r., godz. 19:00, Spichlerz – pokój„Pokój”

5-letni Jack od urodzenia mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu, które nazywają pokojem. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że istnieje świat na zewnątrz. Jest więziony przez Starego Nicka, który dostarcza im pożywienie i różne przedmioty, nic więc dziwnego, że psychopata dla chłopca jest … bogiem. Film o transformacji, o szukaniu wewnętrznego „ja”, przemianie i poznawaniu świata na nowo. Głęboko emocjonalny.

 

27.01.2017 r., godz. 19:00, Spichlerz – „Brooklyn” brooklyn

Lata 50. XX wieku. Młoda Irlandka opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku. Inny kraj, inna kultura – wszystko to sprawi, że życie młodej emigrantki nie będzie łatwe. Film, który w znakomity sposób pokazuje, jak (i czy) spełnia się wielki amerykański sen.

Luty i miłość 

03.02.2017 r. – „Lecą żurawie”

Nagrodzona w 1958 roku na XI MFF w Cannes „Złotą Palmą” historia romantycznej i głęboko tragicznej miłości pary kochanków, których szczęściu przeszkodziła wojna. Film bogaty w urodziwe obrazy, plastycznie bardzo dopracowany.  Odniósł ogromny sukces w  całej Europie.

 

14.02.2017 r. – „Planeta singli”planeta

W dniu zakochanych odbędzie się specjalny pokaz walentynkowy filmu, który w ubiegłym roku pobił rekordy popularności w Polsce. „Planeta Singli” to historia zabawna, romantyczna, z dobrą grą aktorską i zaskakującym scenariuszem. W drugi weekend emisji film pobił rekordy oglądalności. Zanotował również największy w Polsce wzrost oglądalności wśród wszystkich filmów wyprodukowanych po 1989 r.

Zakazane Melodie w marcu

excentrycy03.03.2017 r. -„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”

To niezwykła historia jazzmana, który u schyłku lat 50. XX wieku powraca do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta, wspólnie odnoszą wielki sukces.

17.03.2017 r. – „Niewinni czarodzieje”

Film Wajdy ma wymiar kameralny, z zachowaniem niemal klasycznej jedności miejsca, czasu i akcji. To historia przypadkowego spotkania młodego lekarza i dziewczyny, którzy poznają się w piwnicy jazzowej i spędzają ze sobą noc. Akcja rozgrywa się głównie w czterech ścianach mieszkania.

Dokumentalny kwiecień – historia z innej perspektywy

10.11.1989 NIEMCY BERLIN MUR BERLINSKI BURZENIE MURU BRAMA BRANDENBURSKA FOT . ANNA BIALA / AGENCJA GAZETA

7.04.2017 r.- „Królik po berlińsku”

Historia Muru Berlińskiego z perspektywy…  dzikich królików żyjących między murami podzielonego Berlina. Film alegoryczny, z nominacją do Oscara i wielu innych nagród, zyskał ogromną popularność na festiwalach międzynarodowych.

 

 

21.04.2017 r. – „Sól ziemi”sól

Sebastiao Salgado przez 40 lat podróżował po świecie, dokumentując ludzkość w okresie dramatycznych zmian. Widz udaje się wraz z nim w miejsca, w których niekoniecznie chciałby się znaleźć… Reżyser po tym filmie został obwołany jednym z największych melancholików w dziejach kina. Obraz wzbudzający wiele emocji, okrzyknięty arcydziełem współczesnego kina.

 

 

 

Maj nie dla dzieci

pentameron05.05.2017 r. – „Pentameron”

Baśń filmowa dla dorosłych. Przedstawia różne historie, ale każda zawiera jakiś morał. W pewnym królestwie monarchini pragnęła ponad wszystko syna, gdzieś indziej król zajmował się wyłącznie pchłą, nie zważając na losy swej córki, zaś jeszcze inny monarcha wiódł gnuśne życie, uwodząc niewinne niewiasty…

 

 

 

19.05.2017 r. – „Osada”osada

W środku lasu jest mała osada, a w niej żyje społeczeństwo, które ustala własne reguły i porządki. Najważniejsza jest jedna zasad – nie wchodzić do lasu, w którym grasują krwiożercze bestie. Reguła zostanie złamana, ale wszystko potoczy się w nieprzewidzianym kierunku…

 

„Morderczy” czerwiec

jestem morderdą09.06.2017 r. – „Jestem mordercą”

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. Główny bohater filmu jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa? film nagrodzony 3 Złotymi Lwami.

23.06.2017 r. – „Obywatel X”

Film oparty na historii seryjnego mordercy, który przez wiele lat uśmiercił w Związku Radzieckim ponad 50 osób. Jego ofiary były młode, przeważnie poniżej 17. roku życia. Wszechobecna biurokracja, niekompetencja i brak profesjonalizmu długo uniemożliwiały odnalezienie i ukaranie zabójcy. Dopiero ogromne zaangażowanie w sprawę detektywa Burakova i jego niemalże obsesyjne dążenie do osiągnięcia celu zaczęło przynosić rezultaty.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content