Zatrzymano włamywaczy

Policja zatrzymała mężczyzn podejrzanych o włamania do pomieszczeń gospodarczych i kradzieży.

W nocy z 29 na 30 lipca dwóch młodych mieszkańców gminy Strzelce Krajeńskie dokonało włamania do pomieszczenia gospodarczego na jednym z miejscowych osiedli, gdzie ukradli motocykl marki WSK, motorower, dwie piły łańcuchowe i kosę żyłkową. Łączna wartość tych przedmiotów to prawie 5 tys. zł. Tej samej nocy do bandy włamywaczy dołączył 38-latek i dokonano kolejnego włamania. Po przecięciu kłódki weszli do garażu skąd ukradli spawarkę, przewód siłowy, ponton wędkarski oraz samojezdną kosiarkę do trawy o łącznej wartości 6,5 tys. zł. We wtorek (2 sierpnia) z terenu budowy, 22- i 38-latek dokonali kradzieży elektronarzędzi tj. agregatu oraz pompy, których łączna wartość wynosi ponad 11,5 tys. zł.

19-letni i 22-letni zatrzymani mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchań wskazali osobę, która również brała udział w przestępstwach. Wskazany 38-latek, który od kilku dni odbywa karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, również usłyszy zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 22 tys. zł. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów m.in. motocykl, motorower oraz niektóre elektronarzędzia.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content