Ciągnikiem po Polsce

Pojazdy Leszka Nowaka ze skansenu w Wielisławicach podróżują wraz z właścicielem na krajowe i zagraniczne wystawy oraz zloty, zdobywając nagrody i uznanie w środowisku kolekcjonerów starych pojazdów.

Właściciel unikatowych, niespotykanych w Polsce ciągników: Fergusona z 1948 roku – jedynego egzemplarza w kraju, ciągnika Volvo BM z 1956 roku i ciągnika Hanomaga z 1935 roku w sezonie wakacyjnym odwiedza ze swoją kolekcją wiele imprez. W czwartek 16 czerwca 2016 roku wyjechał z Wielisławic swoim Zetorem 3011 z 1964 r., by po raz kolejny wziąć udział w biciu rekordu odległości, gdzie ciągnikiem pokonał trasę 500 km, aby w końcu wziąć udział w III Nadmorskim Zlocie Ciągników w Łazach. Następnie 25 czerwca był w Wartkowie, gdzie odbył się I zjazd byłych pracowników PGR Gościno. 9-10 lipca 2016 wziął udział w VIII Zlocie Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych województwa kujawsko-pomorskiego. – W dniach 20-21 sierpnia odbędzie się XV Festiwal Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach. Wydarzenie organizowane jest przez Klubu Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”, którego od niedawna jestem prezesem. W dniach 05.08 – 07.08.2016 r. nasz klub zamierza odwiedzić niemiecki 15 Treffen alter Traktoren w Lindenie – klub miłośników maszyn rolniczych z miejscowości Zechin. 28 sierpnia zamierzam odwiedzi Legnicę podczas dożynek powiatowych i 4 września Strzelce Krajeńskie w czasie dożynek wojewódzkich – mówi Leszek Nowak.

Na co dzień zabytkowe traktory pracują w polu, a podczas imprez okolicznościowych wożą w specjalnej przyczepie turystów i okolicznych mieszkańców. Odwiedzić skansen techniki wiejskiej w Wielisławicach, może każdy, by obejrzeć kolekcję starych pojazdów, posłuchać opowieści o ich parametrach, ciekawostkach technicznych, losach z czasów dawnej świetności oraz o pasjonującej historii oraz przywracania ich do użytku.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content