Oszuści znów atakują – wyłudzili pieniądze od małżeństwa z powiatu

Strzelecka Komenda Policji prowadzi postępowanie w sprawie telefonów od oszustów, którzy podają się za policjantów i próbują wyłudzić pieniądze od rodziny rzekomo aresztowanej osoby. W ten sposób wyłudzili już 14 tysięcy złotych od starszego małżeństwa z naszego powiatu. 
Do naszej redakcji zwróciła się czytelniczka, która poinformowała, że jej rodzinę spotkała próba wyłudzenia pieniędzy „na wypadek i policjanta”. – Oszuści dzwonią do upatrzonej osoby, podając się za policjanta i mówią, że bliska osoba spowodowała wypadek śmiertelny. Rzekomo jest w areszcie i grozi jej minimum 5 lat. Rodzina ofiary wypadku zgadza się nie wnosić oskarżenia pod warunkiem wpłacenia 100 tys zł. Z taką sytuacją spotkała się osoba z mojej rodziny. Sprawa została zgłoszona na policję – informuje czytelniczka. 
Komenda Policji w Strzelcach Kraj. potwierdziła nam te informacje. Dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich paru dni wielu mieszkańców powiatu otrzymało podobne telefony. Oszustom udało się wyłudzić 14 tysięcy złotych od starszego małżeństwa. Postępowanie trwa.

Sprawdź również…