Strażacy – sportowcy

Osiągane przez strzeleckich strażaków rezultaty sportowe świadczą o ich poziomie wyszkolenia i odpowiednich predyspozycjach. Zainteresowania wykraczające poza działalność zawodową oraz zaangażowanie w treningi i podnoszenie swojej sprawności fizycznej pozwalają uzyskiwać dobre wyniki w pożarniczym świecie sportowym.

W sobotę 27 lipca 2019 roku w Morzyczynie (woj. zachodniopomorskie) podczas XIV Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie odbyły się coroczne Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w MTB. Maraton został zorganizowany przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów pod patronatem m. in. Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Uczestnicy mieli do pokonania 58 kilometrów. Na pięknej, malowniczej trasie wokół piątego co do wielkości jeziora w Polsce, przeprowadzono klasyfikację Open oraz w kategoriach wiekowych PSP. Na starcie zawodów stanęło blisko 40 strażaków, w tym z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich wystartowali dwaj zawodnicy. Młodszy aspirant Marek Walendzik zajął 3. miejsce w kategorii wiekowej M IV (40-49 lat) oraz młodszy ogniomistrz Karol Wojtczak, który zajął 4. miejsce w kategorii wiekowej M III (30-39 lat). W kategorii otwartej PSP wyniki te przełożyły się kolejno na miejsce 11. oraz 5. Natomiast 9 sierpnia 2019 roku w Bukowinie Tatrzańskiej zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej w ramach Tour De Pologne Amatorów 2019. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem przez komendanta głównego PSP. Jako reprezentanci województwa lubuskiego w mistrzostwach brali udział Karol Wojtczak oraz Marek Walendzik.  Na bardzo wymagającej trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej reprezentacja województwa lubuskiego odniosła zwycięstwo w kategorii drużynowej PSP oraz OSP. Poza reprezentowaniem barw PSP Strzelce Krajeńskie Karol Wojtczak reprezentuje FSD Sport, a Marek Walendzik JM Projekt Sport.

AL, Ziemia Strzelecka 29 sierpnia 2019 r.