Dzieci Wojny pożegnały lato

W piątek 23 sierpnia, w Leśnym Centrum Ekologicznym Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie w Dankowie, odbyła się impreza integracyjna członków oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce, połączona z prelekcją o zasobach i gospodarce leśnej Nadleśnictwa, wygłoszoną przez st. specjalistkę służby leśnej Darię Wyrembelską – Wacławską.

W trakcie piątkowej imprezy, w której uczestniczyło blisko 70 osób, wysłuchano wystąpień przedstawicieli gminnego i powiatowego samorządu oraz prezesa stowarzyszenia Zenona Andrucha. – W swoim wystąpieniu zapoznałem uczestników spotkania z realizacją tegorocznego planu działalności SDW, jak również przedstawiłem dwa zbliżające się wydarzenia, tj. kilkudniową, autokarową wycieczkę krajoznawczą do Gdańska, Gdyni, Sopotu i Kaszub oraz organizowany po raz drugi w naszym mieście Kongres Stowarzyszeń i Związków Dzieci Wojny, w którym udział wezmą delegacje z obszaru całej Polski oraz posłowie i senatorowie RP – powiedział.

W kolejnej części spotkania uczestnicy wysłuchali wspomnianej na wstępie leśnej prelekcji, a po jej zakończeniu przystąpili do konsumpcji smacznego, leśnego jadła i tańców przy akordeonowych rytmach muzyka Bogusława Siwca.

gag

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content